En iyi Korku Filmleri Listesi

En iyi Korku Filmleri Listesi 08 Eylül 2018

Korku Filmleri arasında Gelmiş Geçmiş en korkutucu ve gerilimi, heyecanı bir an bile dinmeyen filmlerin listesini sizler için hazırladık. Aralarında hem vizyondaki yeni korku filmlerini hem de geçmişte gösterime girmiş kült korku filmlerinden kesitler sunacağız. En iyi Korku filmleri filmgoo film sitesi adresinden sizler için en çok izlenen korku filmleri kategorimizden tek parça bedava korku filmlerini izleyebileceksiniz.


1- The Others  IMDB : 7.8/10

The Others 2001 yapımı korku ve gerilim filmi Nicole Kidman Filmleri arasında şimdiden efsaneleşmeiş durumda. Filmin konusuna gelirsek, Amerika Birleşik Devletleri İkinci Dünya Savaşı'ndan yeni çıkmıştır. Fakat durumlar beklendiğinden daha kötüdür. Ülke yaralarını sararken birçok kişi evsiz ve işsiz kalmıştır. Kimileri ise savaştan dönmüştür.

Korkutucu ve sislerin ardında yer alan bu evi tek başına yürütmek hiç kolay olmayacaktır. Grave ise malikanelerinin kapılarını yardım almak isteyen insanlar açmıştır. Savaşta eşini kaybetmiş olan Grave, insanların halinden anlamaktadır. Bu yüzden onları evinde kabul edip yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederek kimilerine de iş imkanı sunmaktadır. 
Grave'in çocuklarının güneşe alerjisi vardır. Sırf bu yüzden karanlık bir evde yaşamaktadır.Her şeyin normale dönmesini beklerken bir anda her şey daha da kötü gitmeye başlar. Bir sis bulutu yüzünden evde adeta hapis kalmışlardır. Evde birçok kişi çalışmaktadır. Ama henüz bu kişilerin nasıl kişiler olduğu hakkında en ufak bir bilgisi dahi yoktur. Evde hapis kalan Grave ve çocuklar hiç tanımadıkları ve nasıl kötülükler yapacaklarını saptayamadıkları çalışanlarından korkmaktadır. 2001 yılında izleyicinin karşısına çıkma şansı yakalayan ve uzun bir süre akıllara kazınan kült film The Others (Diğerleri) filmi yüksek bir puan ile ödüllendirilmişti. Film vizyona girdikten kısa bir süre sonra büyük bir izleyici kitlesine hitap ederken halen izlenme potansiyeli fazla olan filmlerden birisi. Gerilimi sonuna kadar tadacağını kalitede bir film olan The Others filminin yönetmen koltuğunda başarılı yönetmen Alejandro Amenábar yer alıyor.
 
The Others izle  <<< Filmi Buraya tıklayarak izleyebilirsiniz...2- Hayalet Süvari  IMDB : 7.5/10

Hayalet Süvari Sleepy Hollow ismiyle akıllara kazınan Tim Burton eseri olan bu gerilim dolu gizem filminde başrolde ünlü oyuncu johnny depp'i görüyoruz. Ichabod Crane adında ki bir adam mevkisinde büyük başarılar yakalamış olan bir adamdır. Birçok cinayeti aydınlatmış ve faillerin cezasını vermiştir. Bu sefer alacağı görev ise hayatının en zor görevlerinden birisi olacaktır. Sleepy Hollow adında ki bir kasabaya gideceğini öğrenen Ichabod Crane şimdiden burada neler döndüğünü merak etmeye başlamıştır. Onun en büyük amacı kesinlikle adaleti sağlamak ve bu kötü düzeni ortadan kaldırmak olmuştur. 

Dedektifin tüm çabalarına rağmen düzen git gide kötüleşmektedir. Bunun en büyük örneği ise Sleepy Hollow kasabasında gerçekleşen olaylardır. Kasabada önüne geçilemeyen bir cinayet dizisi başlamıştır. Her geçen gün bir kişi ölmekte ve bu kişiler canice kafaları bedenlerinden ayrılarak öldürülmektedir. Görünüşe göre Ichabod Crane'in karşısında ki katil bu cinayetleri büyük bir soğukkanlılık ile işlemektedir. Olayın biraz üzerine giden Ichabod Crane, aslında bu cinayetleri işleyenin bir insan değil bir hayalet olduğunu düşünmeye başlar. Bir hayalet kasabanın etrafında dolaşmakta ve insanları zevk için öldürmektedir. Ama onun için bu önemli değildir. Çünkü bunu düşünecek yere bir çıkış yolu aramak zorundadır. Birçok görevde başarı sağlayan Ichabod Crane, bu görevde de başarı sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapamaya hazırdır. En iyi Johnny Depp Filmleri arasında gösterilen Sleepy Hollow yani Hayalet Süvari filmini sitemizden en iyi kalitede seyredebilirsiniz.

 

Hayalet Süvari izle <<< Filmi Buraya tıklayarak izleyebilirsiniz...
 

3- Ölümcül Deney3: İnsanlığın Sonu

 
Ölümcül Deney serisi filmleri bu zamana kadar belki de en iyi gerilim ve korku serisi filmleridir. Mükemmel aksiyon sahneleri ve bir konuya dayatılmış senaryo ile izleyiciyi uyuşturan bir film serisi olan Ölümcül Deney serisinin şüphesiz en güzel filmlerinden birisi ise Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu filmi oldu. İzleyiciyi en çok etkileyen seri filmlerinden birisi olan Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu filminde hikaye kaldı yerden devam ediyor. Serinin ilk filmlerinden hatırlarsak büyük bir hastalık bir şirket tarafından dünyaya yayılmıştı. Artık yaşayan insan sayısı çok aza inerken bir genç kadın ise bu hastalıktan etkilenmemiştir. Hatta tam tersine bazı özelliklere kavuşmuştur. Bu özellikleri kullanırken her zaman insanlığın faydasına bir şeyler yapmak istemiştir. Karşısında duran kişiler ise bu virüsü yayan şirket sahipleridir. EN büyük hedefi ise her zaman onlar olmuştur. Dünyanın birçok yerine giden bu kadın yeni yaşam formaları gözetmekte ve yaşayan insanları bulmaktadır. Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu filminde de genç kadın bir ekip kurarak çölün azılı topraklarında yaşayan insanları aramaya başlıyor. Araçları ile çölün neredeyse her tarafını gezen bu ekip, canlı insan ararken büyük bir zombi sürüsüne denk geliyor. Aslında bu bir şeyin habercisidir. Çünkü çöl tamamı ile zombilerin egemenliği altındadır.
 
4-Cinnet
 
 
Jack Torrance ailesi ile birlikte bir otele taşınmak üzeredir. Bunun sebebi ise kış dönemi boyunca bu otelin bakımını üstlenmiş olmasıdır. Kış döneminde kapalı olacak olan bu otelin bakımını yapmak onun için daha kolay olacaktır. Aynı zamanda ailesinin yanında olması da onu daha rahat ettirecektir. Otele taşındıktan bir süre sonra küçük oğlu ona ve ailesine bir şeylerden bahsetmeye başlar. Küçük oğlu aslında doğa üstü varlıkları görme yetisine sahip olan bir çocuktur. Bu otelde de geçmişten ve gelecekten gelen hayaletler ile birlikte yaşadıklarına inanmaktadır. Ailesi onun bu dediklerine kulak asmaz. Fakat zaman sonra işler daha kötü hale gelir. Bir kar fırtınasından dolayı Jack Torrance ve ailesi bu otelde mahsur kalır. Ama yapacak hiç bir şeyleri yoktur. Çünkü bu otel oldukça şehre uzak bir oteldir ve bu kar fırtınası içerisinde otelden çıkma şansları yoktur. Bir anda Jack Torrance bu kötü hayaletler tarafından ele geçirilmeye başlar. Bu yüzden Jack Torrance ve ailesi çok kötü bir olayın içine atlamıştır. Jack Torrance ele geçirildikten sonra bu kötü ruhlar ona istediği her şeyi yaptırmaya başlar. Ailesi ise hem reislerini kurtarmak hem de bu otelden kurtulmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya başlar.
 
5-Sapık
 
Marion Crane adında ki bir adama patronu tarafından yüklü miktarda bir para emanet edilir. Marion Crane parayı alarak yola koyulur. Fakat davranışları aşırı derecede şüphelidir. Bu yüzden polisin dikkatini çeker. Marion Crane yolda giderken bir anda polisler peşine takılmaya başlar. Her köşe başında onu bekleyen bir sürpriz vardır. Onun tek amacı ise kız arkadaşı ile buluşmaktır. Marion Crane polislerden kaçarken bir şok ile daha karşılaşır. Çünkü sadece polisler değil aynı zamanda onu tanıyan başka kişiler de peşine takılmıştır. Artık yapacağı tek şey herkesten kaçmak olacaktır. Bir otel bulan Marion Crane, bu otelde konaklamaya karar verir. Otele girdikten sonra otelin diğer oteller gibi olmadığını hemen fark eder. Uyumadan önce otel sahibi ile biraz muhabbet eden Marion Crane, şüphelerini biraz daha artırır. Çünkü otel sahibinin davranışları o kadar da normal değildir. Kuşlara takıntısı olan bu adam tam bir gerilimi göstermektedir. Marlon uyumaya gittikten sonra olaylar daha farklı şekil almaya başlar. Bu otel onun hayatında verdiği en kötü kararlardan birisi olacaktır. Toplamda 1 saat 49 dakika boyunca bizlerle olacak olan Sapık filmi ilk gösterimini 1960 yılında yapmıştı. Filmin yönetmen koltuğunda ise o zamanın başarılı yönetmenlerinden birisi olan Alfred Hitchcock yer alıyor.
 
6-Son Durak
 
Gelmiş geçmiş en iyi korku ve gerilim filmlerinden birisi olan Son Durak halen insanların aklına kazınmış sahneleri ile karşımıza çıkıyor. Alex Browning adında ki bir genç diğer gençlerden farklıdır. O bazı şeyleri önceden görmektedir. Daha önce bu yeteneğini keşfetmemiş olan Alex Browning, bir uçak yolculuğunda bu yeteneğini keşfedecektir. Hayatında bir şeylerin değişmesini hep istemiş olan Alex Browning, bu isteğini kötü bir şekilde yerine getirecektir. Okul arkadaşları ile birlikte bir geziye çıkacak olan Alex Browning, arkadaşları ile bindiği uçakta bir şeyler görür. Bir uçak kazası gerçekleşeceğini ve bu kazadan sonra uçakta bulunan herkesin öleceğini görür. Arkadaşlarına bunu anlatmaya çalışan Alex Browning, bir türlü arkadaşlarını inandıramaz ve birkaç arkadaşı ile birlikte uçaktan atılır. Uçak kalktıktan bir süre sonra feci bir şekilde yere çakılır ve uçakta bulunan herkes ölür. Bu olaydan sonra insanlar Alex Browning'in bu kazadan haberi olduğunu ve onun yüzünden böyle bir şeyin gerçekleştiğini düşünmeye başlar. Ama Alex Browning bu kazadan yola çıkarak kazadan sonra kimlerin nasıl öleceğini saptamaya ve ölüm ile dans etmeye başlar. Bu sırada arkadaşları da ona inanmaya başlayacak ve onun yanında olacaktır. Ama ölüm her seferinde kaçış yollarını engelleyecektir.
 
7-Elm Sokağı Kabusu
 
Los Angeles'da bulunan bir mahallede gençler teker teker ölmektedir. Ama ölümleri sıradan bir şekilde olmaz. Çünkü hepsi uykusunda hayatını kaybetmektedir. Söylenenlere göre uykularında kabus gören çocuklar bir adam tarafından öldürülmektedir. Bu kişiyi aslında o mahallede yaşayan insanlar çok yakından tanımaktadır. Çünkü zamanında çocukları öldürülen aileler tarafından öldürülen Fred Krueger bu sefer çocukların uykularında onları öldürmektedir. Bunu öğrenen çocukların artık sadece tek bir çaresi kalmıştır. O da kesinlikle uykuya direnmektir. Peki tek çare bu mudur? Nereye kadar uykuya direneceklerdir. Fred Krueger eğer peşinizde ise onunla kabuslarda yüzleşmek kesinlikle en doğrusu olacaktır. Bu yüzden bazı çocuklar yüzleşmeyi tercih etmektedir. Akıllara kazınmış bir film olan Elm Sokağı Kabusu filmi halen zirveye yakın bir yerlerde bulunarak ne kadar kaliteli bir yapım olduğunu gösteriyor. Korku ve gerilim türünde bir film olan Elm Sokağı Kabusu filminin yönetmen koltuğunda ise Wes Craven yer alıyor. Bu başarılı filmi sizler için derledik. Başarılı filmin oyuncu kadrosunda ise Robert Englund, Heather Langenkamp, Johnny Depp isimleri yer alıyor. Özellikle birçok büyük filmde rol almış yıldız bir oyuncu olan Johnny Depp'in filmde yer alması filmin izlenme potansiyelini kat kat artırdı.
 
8-Korku Seansı
 
 Ed ve Lorraine Warren adında ki çift uzun zamandır doğa üstü güçleri araştırıp bunlar hakkında bilgi edinmektedir. Artık kendilerini geliştirmiş olan çift bazı doğa üstü olayları aydınlatmaya başlamıştır. Bu sayede ünlü olmuşlardır. Ama henüz büyük görevleri yapmamışlardır. Bunun kendileri bile farkında değildir. Bir gün Perron ailesi onları arar. Onlardan yardım isteyen aileye yardım etmeye giden  Ed ve Lorraine Warren bunun aslında kolay bir görev olduğunu sanmaktadır. Fakat düşündükleri gibi olmayacaktır. Ailenin söylediği ise ormana yakın bir yerde bulunan bir kulübenin şeytani güçler tarafından alınmasıdır. Bu o kadar da kolay değildir. Olaylardan habersiz bir şekilde oraya giden  Ed ve Lorraine Warren çifti, hayatlarının en zor görevini almıştır. Çünkü burada onları bekleyen şeytani gücün nasıl bir şey olduğunu sonradan fark edeceklerdir.  Ed ve Lorraine Warren için zor zamanlar yaşanırken bizde korku içinde gelişen olayları izleyeceğiz. Amerika Birleşik Devletlerinde tüm çekimlerini tamamlayan film 2013 yılında yine ilk gösterimini kendi ülkesinde yaptı. Filmin oyuncu kadrosunda çok kaliteli isimler yer alıyor. Tam da filme uygun isimlerin kadroda yer alması filme ayrı bir hava kattı. Aynı zamanda bu kadroyu ayarlayan yönetmenin James Wan gibi bir isim olması da filmin izlenme potansiyelini kat kat artırdı.
 
9-Halka
 
Şehir üzerinde dolaşan bir efsane insanların kafasını bir hayli karıştırmaktadır. Küçük ve güzel bir şehirde yaşayan insanlar bu şehir efsanesini duyduktan sonra korkmaya başlar. Kimi insanlar ise bunu umursamaz ve hayatına devam eder. Kimileri ise bu olayı araştırıp kesinliğe kavuşturmak ve insanları rahat ettirmek ister. Bu insanlardan birisi ise Rachel'dir. Söylenen efsaneye göre bir kaset vardır. Bu kaseti izleyen kişiler 7 gün içerisinde hayatını kaybetmektedir. Bir grup genç beraber bu kaseti izlemiştir. Kaseti izledikten 7 gün sonra hepsi birden ölmüştür. Rachel bu olayı araştırıp gençlerin ölümünün altında yatan sebepleri bulmak istemektedir. Hatta Rachel söylenenlerin doğru olmaması için dua etmektedir. Çünkü bu olayı araştırırken küçük oğlu ile birlikte kaseti izlemek zorunda kalmıştır. Artık olayı çözümlemek için sadece 7 günü vardır. Bu 7 gün içerisinde olayı çözümlemezse ve söylenenler doğru ise oğlu ile birlikte 7 gün sonra kaset yüzünden hayatını kaybedecektir. Dünya sinemasının korku dalında klasikleşmiş derecede bir eser olan Halka, daha sonra devam filmleri ile karşımıza çıktı. Ama korku filmi denilince aklımıza ilk olarak Halka filmi geliyor. Böylesine bir eseri bize bıraktığı için yönetmen Gore Verbinski'ye defalarca teşekkür etmek gerekiyor. Halka serisi ilk filmini 2003 tarihinde gösterime sundu. Daha sonra gerisi geldi.
 
10-Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi
 
Sweeney Todd ve onun yaşam öyküsü güzel ve şirin bir kasabada geçiyor. Sweeney Todd  sıradan bir berberdir. Kimseyle işi olmayan ve her zaman umutlu olan bu adamın tek bir sorunu vardır. Kasabanın ileri gelen adamlarından birisinin eşine göz koymuştur. Ama onun bunu yapacak derecede bir gücü yoktur. Birde üstüne bir iftira atılması olayları iyice kötü yapar. Hapse atılan Sweeney Todd, daha sonra sürgün edilerek başka bir yere gönderilir. Yaşadıklarını her zaman içine atan ve sabreden Sweeney Todd'un tek bir amacı vardır. Buradan çıkmak ve kasabasına dönmek. Ama kasabaya döndükten sonra kesinlikle hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Çünkü onun kasabaya dönmesinin tek bir amacı vardır. İntikamını almak. Bu işi tek başına yapacaktır. Fakat döndüğünde onu uzun zamandır bekleyen bir kişi ile karşılaşır. Bayan Lovett onu uzun zamandır beklemektedir. Aralarında çok iyi bağ kuran ikili bu kasabanın tozunu attırmaya kararlıdır. Sweeney Todd suçluyu bulana kadar durmayacak ve önüne gelen herkesi öldürecektir. Tam bir cellat olan Şeytan Berber, Bayan Lovett ile birlikte bu ileri yaparken kasabanın etrafını çok güzel kokular sarmaktadır. Bu yüzden insanlar kasabada yaşanan olayları umursamayarak kokunun sarhoşu olmuştur. 2008 yılında vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda  Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman gibi isimler yer alıyor. Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi filmi ilk gösterimini Amerika Birleşik Devletlerinde yapmıştı.
 
  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha